Comenius Iskolai Együttműködések

A Comenius Iskolai Együttműködésről

Iskolánk idén vesz részt első alkalommal egy kétéves projektben. Öt ország, Csehország, Szlovákia, Németország, Törökország és Magyarország diákjai, tanárai, iskolái kutatják régi és mai idők étkezési szokásait, kultúráját. A projektben részt vevő diákok különböző főzési szokásaikat, fűszereiket a közös találkozók alkalmával és a projekt folyamán összehasonlítják, különböző generációkkal riportot készítenek, fűszerkertet hoznak létre, mely alkalmas az iskolai büfé kínálatának egészségesebbé tételére. Több érzékszervünk megmozgatására, képzésére egy „zamat-akadálypályát is terveznek, melyet nem csak az iskola diákjai próbálhatnak ki, hanem közreműködő óvodák is. Aulánkban kiállítás formájában követhetik nyomom az éppen aktuális projekteket, melyeket több kolléga tanórákon és órákon kívül valósít meg. A már elvégzett feladatokat a találkozókon ismertetik a Comenius-csoport küldöttei egymással, ahol a következő szakasz feladatit is megtervezik.

A szlovákiai beszámolóró itt olvasható.

A Hansági Ferenc Szakközépiskolában tett látogatás részletei itt olvashatóak.

Prágai útról egy rövidebb beszámoló készült, mely innen letölthető.

Néhány újságban megjelent cikk olvasható a projektről a következő linken: újságcikkek

Unser Treffen in Prag

A projektel kapcsolatos fényképek a fotóalbumban találhatók.

Változások az étkezési kultúrában az Eu-n belül.

Összefoglaló a 2014-es Szeged Napjáról

vakacio