TISZTELT SZÜLŐ / TÖRVÉNYES KÉPVISELŐ!

Beiratkozás - 2024/2025.

A 2024/2025. tanévre történő általános iskolai beiratkozás időpontja a Szegedi Tankerületi Központ által fenntartott iskolák vonatkozásában, egységesen:

2024. április 18-19.

Mindkét napon 8:00 órától 19:00 óráig tart a beiratkozás, amely időpontban köteles a szülő beíratni az adott évben tanköteles korba lépő gyermeket a lakóhelye szerinti illetékes vagy a választott iskola évfolyamára.

Minden szülőnek meg kell jelennie személyesen az intézményben (akkor is ha KRÉTA-n keresztül is megtörténhet a beiratkozás!), ahol a beiratkozáshoz szükséges dokumentumok, illetve nyilatkozatok eredeti példányát be kell mutatni !

Amennyiben Ön nem a lakóhelye vagy tartózkodási helye szerinti körzetes iskolába íratná be a gyermekét, akkor is meg kell adnia a kötelező felvételt biztosító általános iskola nevét és címét is a jelentkezése során.

A beiratkozáshoz szükséges dokumentumok:
• a gyermek személyazonosítására alkalmas, a gyermek nevére kiállított lakcímet igazoló hatósági igazolvány (lakcímkártya)
• a gyermek törvényes képviselőinek személyazonosító igazolványa és lakcímkártyája
nyilatkozat a közös szülői felügyeleti jog gyakorlására vonatkozóan
nyilatkozat az életvitelszerű lakcímről
nyilatkozat arról, hogy a szülő valamelyik egyházi jogi személy által szervezett hit- és erkölcstan oktatást vagy az állami etika oktatást igényli gyermeke számára.

A beiskolázási eljárás során az iskolában elérhető szükséges nyomtatványok (online esetén nem kell):

nyilatkozat a gyermek felügyeleti jogának gyakorlásáról: letölthető innen.
nyilatkozat az életvitelszerű lakcímről: letölthető innen.
nyilatkozat arról, hogy a szülő valamely egyházi jogi személy által szervezett hit- és erkölcstan oktatást vagy az állami etika oktatást igényli gyermeke számára: letölthető innen.

A beiratkozási eljárás során Önnek nyilatkoznia kell arról, hogy gyermeke számára hit- és erkölcstan vagy etika órát választja. A hit- és erkölcstan tantárgy választása esetén meg kell jelölnie, hogy melyik egyház hit- és erkölcstan oktatásának megszervezését kéri majd gyermeke számára. Az iskola a hit- és erkölcstan oktatással kapcsolatos, az egyházaktól kapott információkat feltüntette a honlapján.

A beiratkozáshoz szükséges dokumentumok, adatok megadása kapcsán Ön segítséget kérhet a gyermeke óvodájától – óvoda OM azonosítja, gyermekük oktatási azonosítója tekintetében. Természetesen iskolánk fenntartója, a Szegedi Tankerületi Központ is rendelkezésre áll a körzetes iskolákkal kapcsolatos információk, az online vagy a személyes beiratkozás rendjével kapcsolatos kérdések esetén.

Az Nkt. 72. § (1a) bekezdés értelmében:
„A szülő kötelezettsége, hogy a nevelési-oktatási intézménnyel óvodai vagy tanulói jogviszonyban álló, cselekvőképtelen vagy korlátozottan cselekvőképes, fokozott kockázatú allergiás betegséggel diagnosztizált gyermeke fokozott figyelmet igénylő egészségi állapotáról és a megteendő sürgősségi intézkedésekről
a) a beiratkozással egyidejűleg, vagy
b) a diagnózis ismertté válását követően haladéktalanul tájékoztassa a nevelési-oktatási intézményt, továbbá köteles gondoskodni arról, hogy az életmentő gyógyszert a gyermek, tanuló mindig tartsa magánál.”

Szülői tájékoztató – KRÉTA

A felvételi lehetőségekről szóló tájékoztatás (beiratkozás)

Az első osztályokban különböző, de hagyományosnak tekinthető hangoztató-elemző-összetevő módszer szerint történik az oktatás. Az osztályok munkáját esztétikus, a gyermekekhez közel álló, az olvasást megszerettető tankönyvcsalád segíti.

Intézményünkben hagyományosan 2 tantárgy emelt szintű oktatása folyik:

• matematika
  • német nyelv

Választható oktatási formák iskolánkban:

• 3. évfolyamtól emelt szintű német nyelvoktatás,
  • 4. évfolyamtól „normál” óraszámú német vagy angol nyelvoktatás,
  • 5. évfolyamtól emelt szintű matematikaoktatás a 4. évfolyamtól vállalt „normál” óraszámú német vagy angol oktatás mellett.

Lehetőség van – vendég tanulóként is – délutáni tanrendben a szerb nyelv felvételére.

Szeretettel várjuk az iskolánkat választó szülőket és leendő tanítványainkat !